Kapat

Yüz Dolgunlaştırıcı Maske Uygulamaları

yuz-dolgunlastirici-maske-uygulamalari resim

Bazı kadınlar yüz hatlarının yapısı gereği zayıf bir yüz görünümüne sahiptir. Bu durum çoğu zaman için kadınların moralinin bozulmasını sağlar. Ardından ise botoks ve benzeri uygulamalar ile zayıf yüz hatlarını dolgunlaştırmaya çalışırlar. Ancak bitkisel içerikli maskeler ile yüz hatlarında istenen bir dolgunluk sağlamak mümkündür. Yüz dolgunlaştırıcı maske uygulamalarının belirli aralıklar ile gerçekleştirilmesi belirgin bir dolgunluk meydana getirir.

Yüz dolgunlaştırıcı maske uygulamaları nelerdir?

Günümüzde uzmanlar tarafından önerilen çeşitli yüz dolgunlaştırıcı maske yöntemleri bulunur. Maskelerin ortak özelliği doğal içerikli uygulamalar olmalarıdır. Yani uygulama aşamasında istenmeyen sonuçlarla hemen hemen karşılaşılmaz. Uygulanacak maskelerin belirtilen şekilde hazırlanması beklentilerin karşılanması için yeterlidir.

Yüz dolgunlaştırıcı maske – 1

Gerekli malzemeler;

yuz-dolgunlastirici-maske-uygulamalari1 resim– 2 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı

– 2 tatlı kaşığı kadar bal

– 1 adet yumurtanın sarısı

– 1 avuç yulaf unu

– 1 avuç kadar civanperçemi çiçeği kurusu

– 3 çorba kaşığı kadar limon suyu

[wp_ad_camp_1]

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Maskesinin hazırlanışında öncelikle civanperçemi çiçeği kurusu su içerisine atılır ve 10 dakika kadar kaynamaya alınır. Kaynamanın belirli bir seviyeye gelmesinin ardından su ılık hale getirilir ve sonrasında karışımdan 1 fincan kadar süzülerek buzdolabına konur. Ardından suyun geri kalan kısmında kalan posa ezilir ve içerisine yulaf unu hariç diğer malzemeler eklenir. Buzdolabına koyulan 1 fincan su, karışıma ilave edilir ve yulaf unu eklenerek akışkan hale gelene kadar karıştırma yapılır. Hazırlanan karışım cilde sürülmesinin ardından 1 saat kadar beklenir ve cilt kurulanarak gül suyu ile iyice temizlenir.

Yüz dolgunlaştırıcı maske – 2

Gerekli malzemeler;

–          1 tane portakal kabuğu

–          1 tane mandalina kabuğu

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Mandalina ve portakal kabuklarından oluşan ve dolgunlaştırıcı yüz maskeleri arasında önemli etkileri bulunan bu maske için ilk olarak kabuklar bir tencere içerisine alınır ve yeteri kadar su ile kaynatılır. Kaynatılan su yüzü yakmayacak kıvama geldiği anda yüze tutulur ve buharın yüze iyice nüfus etmesi sağlanır. Ayrıca buharın yüzde tam olarak etkili olması için bez ya da havlu ile baş örtülür. Karışım yüzde bulunan gözeneklerin açılmasında oldukça etkilidir. Gözenekleri açmasının yanından yüzün dolgunlaşmasını da sağlar ve maskenin haftada 1 kez uygulanması yeterlidir.

Yüz dolgunlaştırıcı maske – 3

Gerekli malzemeler;

– 2 tatlı kaşı kadar süt

– 2 tatlı kaşığı kadar bal

– 2 tatlı kaşığı kadar limon suyu

– 2 çay kaşığı tuz

– 1 tane yumurta sarısı

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Maskenin hazırlanmasında ilk olarak tüm malzemeler bir kap içerisinde krem kıvamını alana kadar karıştırılır. Bunun ardından karışım yüze uygulanır ve yaklaşık olarak 10 dakika kadar beklenir. 10 dakika beklendikten sonra yüze karışımdan 1 kat daha sürülür ve tekrar 10 dakikalık beklemeye geçilir. Bekleme süresinin bitmesi ile yüzün ılık su ile yıkanması uygundur. Maske haftada 2 kez uygulandığında ortalama 1 ay sonra yüzde gözle görülür oranda dolgunlaşma ortaya çıkar.

“Yüz Dolgunlaştırıcı Maske Uygulamaları” üzerine 27 yorum

 1. canan sever says:
 2. aBurcuBurcu says:
 3. Feride Alkım says:
 4. gulay solmaz says:
 5. Ezgi Candemir says:
 6. selda says:
 7. asena says:
 8. ezgi says:
 9. yaprak says:
 10. aylin kandemir says:
 11. esra karacan says:
 12. hadise aykan says:
 13. nuran akkaya says:
 14. zübeyde karakoç says:
 15. Sevinay Bitev says:
 16. asuman deniz says:
 17. piril says:
 18. yaren says:
 19. aydan30 says:
 20. candan can says:
 21. Gamse says:
 22. busra says:
 23. busra says:
 24. Sena says:
 25. Sena says:
 26. nalan says:
 27. ahmet says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir