Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?
Reklam

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Lazer epilasyon uygulaması yaptırmadan önce hava şartlarının uygun olması epilasyon rahatlığı açısından önemlidir. Yaz aylarında yapılacak epilasyon sizleri bunaltabilir ya  da epilasyon aletinin ısınmasından dolayı zorluk yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle bahar veya kış aylarında yaptıracağınız epilasyon sizlere huzurlu ve rahat bir yaşam sunar. Lazer epilasyonla kıl köklerinize temas eden ışınlar sizleri acısız bir şekilde tüylerinizden kurtararak bedenizin kusursuzluğa kavuşmasını sağlar. Şimdi sizlere yazımızda lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanır ve zararlarının neler olduğundan bahsedeceğiz.

Lazer epilasyonun zararları var mıdır?

Lazer epilasyon ışınlarının sadece kıl köklerine ulaşarak kıllarınızdan kurtulmanızı sağlayan bir sistemi vardır. Sanılanın aksine lazer epilasyon radyasyon vermez, ayrıca derinin derinliklerine ulaşarak dokularınızı zedelemez. Bu konu ile ilgili de herhangi bir doku zararı problemine rastlanmamıştır.

lazer-epilasyon-hangi-bolgelere-uygulanir1 resimLazer epilasyon can yakar mı?

Lazer epilasyon can yakar mı sorunuza karşılık olarak lazer ışınları kıl köklerini yok edeceğinden herhangi bir şekilde acı yaşanmaz. Çünkü epilasyon aleti kıllarınıza etki yaparken ucunda bulunan soğutucu sistem sayesinde cildiniz yanıcı etkiden uzak kalacaktır. Yaşayacağınız acı çok bir cımbızla çekilen kıl çekme acısı kadar olacaktır. Yalnız vücudunuzun epilasyon uygulanan bölgesine göre acı hissiniz artacak veya azalacaktır. İnce derili bölgelerde bu acıyı daha derin hissederken derinizin kalın olduğu bölgelerde çok hafif hissedeceksiniz.

Lazerli epilasyon nerelere yapılır?

– Yüz

– Ense

– Boyun

– Kol

– Bacak

– Koltuk Altı

– Kulaklar

– Genital Bölge

– Omuzlar

– Gövde

– Göbek

– Göğüs Üstü

– Bikini Çizgisi

– Bel Bölgesi

– Sırt

– Kalça

Kısaca lazer epilasyon nerelere yapılır görüldüğü gibi göz çukurunun olduğu ve kaş bölgesi haricinde vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir. Fakat uygulamaya engel olabilecek ilaç kullanımı,  herhangi bir rahatsızlık, tedavi altında olmak veya gebe olmak gibi durumlarda epilasyon zararlıdır. Bu tür durumlarda epilasyon yaptırmak istiyorsanız öncelikle doktorunuz ile görüşerek epilasyon  uygulamasının netleştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca uygulamaya başlamadan önce uygulamanızı yapacak olan kurum ve kişiyi tanımak, etkili bir epilasyon için güvenilirlik ve seans sayısını bilmeniz açısından önemlidir.

BUNLARI DA OKUMALISINIZ!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Aktüel Ürünler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?