Kaş Makyajı Teknikleri
Reklam

Kaş Makyajı Teknikleri

Yüz tipinin belirlenmesinde kaş tasarımı oldukça önemlidir. Modası geçmiş yay gibi kaşlar, daha sinirli ve agresif görünmenize neden olur. Son yılların modası ise kalın ve belirgin kaşlar. Bundan 10-15 yıl öncesine gidersek, kaşların görünümünün mümkün olduğunca azaltılmaya çalışıldığını görüyoruz. Günümüzde ise bu trend yerini kalın kaşlara bıraktı. Yüz şeklinde daha soft bir görünüm kazandıran kalın kaşlar, daha genç görünmek için ideal bir seçim.

Kaş Makyajı Nedir?

Makyaj yaparken atlamamanız gereken bir adım da kaş makyajıdır. Son yıllarda kaş makyajı için kullanabileceğiniz birçok ürün var. Renklendirmek, taramak, daha kalın göstermek ya da seyrek görünen yerleri kapatarak daha dolgun kaşlara kavuşmak için kullanabileceğiniz kaş kitleri, kaş fırçaları ve kaş taraklarını kullanarak uygulayacağınız kaş makyajı teknikleri ile kalıcı makyaja ya da kaş dövmesine gerek kalmadan yüzünüze en çok yakışan kaş şeklini bulun.

Kaş Makyajı Nasıl Yapılır?

2.foto

Artık günlük makyaj yaparken bile kaşlarımızı boyamayı tercih ediyoruz. Tabi doğal bir görünüm bu noktada oldukça önemli. Hedefiniz her şeyden önce doğallık olmalı. O nedenle önceden kaşlarınızı boyamak için kullandığınız göz kalemi ya da far yerine, kaş boyamak için özel olarak tasarlanan kaş farlarını tercih edebilirsiniz. Kaş renginize yakın ton seçenekleri sunan kaş farlarını, bir fırça yardımıyla kaşlarınıza uygulayın. Ardından sabitleyici jel sürerek daha kusursuz bir görünüm yaratın. Son olarak kaş fırçası ile kaşlarınızı tekrar tarayıp boyayı kaşlarınıza sabitleyin ve tüm gün boyunca muhteşem görünen kaşlarla dolaşmanın keyfini yaşayın.

Kaş Makyajı İle Kaş Kalınlaştırma

3.foto

 

Seyrek kaşların yanı sıra, kadınların bir diğer problemi de ince kaşlardır. İnce alınmış kaşları kalınlaştırmak uzun bir zaman alacağından o süreçte kaş makyajı teknikleri ile kaşlarınızı daha kalın gösterebilirsiniz. İnce kaşlarınız varsa, onları kaş kalemleri ile dolgunlaştırmayı deneyin. Bunu yaparken hızlı değil, yavaş yavaş ilerlemelisiniz. Kaş çizginizi çok iyi ayarlayın. Yüz hatlarınıza göre fazla kalın bir kaş yerine, doğal bir görünüm için kaş kalemi ile boyadığını kaş çevresini, özel kaş farı kileri ile doldurun. Bu sayede uygulayacağınız kolay, pratik ama etkili kaş makyajı teknikleri ile yüzünüze kusursuz bir görünüm kazandıran kalın ve sağlıklı görünen kaşlara kavuşun.

BUNLARI DA OKUMALISINIZ!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Aktüel Ürünler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?