Erkeklerin Zevk Noktaları Nerelerdir?

Erkeklerin Zevk Noktaları Nerelerdir?

Erkeklerin cinsel ilişki sırasında daha fazla uyarılması için hassas bölgelerine etki etmek, istenen sonuçların ortaya çıkmasına olanak sağlamaktadır. Bu nedenle erkeklerin mevcut hassas noktalarının bilinmesi ve ilişki esnasında bu bölgelere etki edilmesi gerekmektedir. Şimdi erkeklerin zevk noktaları nerelerdir? bunlara daha yakından bakalım ve cinsel ilişkilerinizde sizlere yardımcı olmaya çalışalım.

Erkeklerin zevk noktaları hangi bölgelerdir?

Cinsel ilişkide daha etkili bir erkek meydana getirmek için bazı bölgelere gereğinden fazla etki edilmesi gerekmektedir. Bu bölgelere etki etmek erkeğin daha fazla uyarılmasını sağlamakta ve bu şekilde cinsel ilişki esnasında etkili sonuçlar ön plana çıkarmaktadır.

Zevk Noktası 1: Alt dudağın dış kenarı

Hassas noktalardan biri olan alt dudağın dış kenarı, öpüldükçe erkeğin daha yüksek oranda uyarılmasını sağlamaktadır. Bunun nedeni uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda alt dudağın dış tarafında kalan sinirlerin hassas olması ve cinsel ilişkide erkekleri zevke getirmesi olmaktadır.

Zevk Noktası 2: Boynun ön kısmı

Boynunun ön kısmı da erkeklerin zevk noktaları arasında yer almaktadır. Kadınların ilgi gösterdiği bölgelerden biri olan boynunun ön kısmı, tiroid bezinden başlayarak aşağı inen bölge cinsel organla bağlantılı olmaktadır. Bu nedenle ilişki sırasında bu bölgeye yönelmek erkeği uyarma konusunda etkili bir adım olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zevk Noktası 3: Göğüs uçları

Kadınlarda göğüs uçları uyarılmak için etki edilen bölgelerden biridir. Aynı şekilde erkeklerde de göğüs uçları cinsel ilişki sırasında hassaslık kazanan noktalar arasındadır. Uzmanlar ilişki esnasında erkeklerin göğüs uçlarına dokunulmasını ve beyine gönderilecek şok dalgalarının erkeği etkileyeceğini belirtmektedir.

Zevk Noktası 4: Perine

Perine bölgesi de erkeklerin zevk noktaları arasında karşımıza çıkmaktadır. Anüs ve cinsel organ arasında kalan bölgeye dokunmak erkeğin daha fazla uyarılması adına önemli  bir konumda yer almaktadır. Uzmanlar, erkeklerde perine bölgesinin büyük bir orgazmik gücünün olduğunu ifade etmektedir.

Zevk Noktası 5: Gövde

Erkekler gövde zevk alınan bölgelerden biridir. Fiziksel ve psikolojik olarak erkekleri tatmin eden bölge, kadın ellerinin bu bölgede gezmesi ile uyarılmayı sağlamaktadır. Bu nedenle kadınların ilişkide sık sık bu bölgeye dokunmaları tavsiye edilmektedir.

Zevk Noktası 6: Penisin başı

Erkeklerin en çok hassas olduğu noktalardan biri olarak karşımıza çıkan penis başı, erojenin oldukça yoğun olduğu bölgelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Küçük bir etkiye büyük bir tepki ortaya çıkaran bu nokta, erkeklerin en çok zevk aldığı nokta olmaktadır. Hatta sadece bu bölgeye dokunarak bir erkeği ilişki için istekli hale getirmek mümkündür.

Zevk Noktası 7: Testislerin birleştiği çizgi

Herkes tarafından bilinen bu bölge, oldukça etkili bir noktadır. Kadınların genelde utangaçlıktan dolayı görmezlikten geldikleri bu nokta, erkeğin istekli ve heyecanlı olması için dokunulması gereken önemli kısımlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zevk Noktası 8: Frenulum (Penisin altında)

Penisin hemen altında kalan ve genelde dikkat çekmeyen noktalardan biri olan frenulum, birçok sinirin yer aldığı bölgedir. Erkeklerin dokunulduğunda etkilendiği noktalardan biri olması, cinsel ilişkide göz ardı edilmemesi gereken yerlerdendir.

BUNLARI DA OKUMALISINIZ!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Forumdan Son Sorular

23 yorum

 1. bunu da öğrenmiş oldum. erkeklerin zevk noktaları konusunda bu kadar bilgim yoktu 🙂 o da oldu.

 2. erkeklerin zevk noktaları bu kadarla sınırlı olamaz. onlar zevkten başka bir şey düşünmüyor çünkü :@

 3. ya erkeklerin zevk noktaları ne kadar fazlaymış. Ben sadece cinsel organlarından ibaret sanıyordum

 4. geçen bu yazıyı okudum sonra kız arkadaşımla denedik 🙂 gerçekten erkeklerin zevk noktaları burda yazıldığı gibi fazla 😉

 5. Bu erkeklerin perine bölgesine değdiğinde kendilerini tedirgin hissediyorlar ama 😀

 6. eşini tanımak isteyen bayanlar için oldkça yararlı bir anlatım olmuş. hala bilinçsizlikten dolayı cinsel ilişkide sorun yaşayan çiftler var bunun en önemli nedenleri kişinin karşısındaki insanı tanıymaması ve konuşamaması. cinsel ilişkide karşı tarafla konuşabilmek bişeyleri açık şekilde dile getirmek gerekiyor. çünkü tahminler üzerinden iliişki olmaz. zaten başarılı bir ilişki de bu şekilde yaşanmaz.

 7. şöyle bi bakarsak erkeklerin zevk almadığı nokta yokki 😀 onlar her türlü her koşulda zevk noktasıu bulur yani :DD

 8. zevk noktaları tamamen erkeğe göre değişir bence. farklı noktalardan zevk alabilir erkekler.

 9. testislerin birleştiği çizgiden nasıl zevk alınyor ya? hiç böyle bir şey duymamıştım.

 10. erkeklerde nereye dokunsan etkilenir heralde onların etkilenmediği yer olur mu ya pehhh.

 11. sizlere soruyorum erkekler nerreden etkilenmiyorki zevk aldıkları noktalar şeklinde bir kategorizelendirme yapılsın 🙂 onların etilenmediği yer olmaz.

 12. erkeklerin perine bölgesinden zevk aldığını bilmiyordum onu da öğrenmiş oldum 🙂

 13. Bi erkek olarak gercekten sizleri bu aciklayici bilgilerinizden dolayi tebrik ediyorum, bu bilgileri bayanlarin ogrenmesi beni gercekten cok mutlu etmistir lütfen bilenler bilmeyenlere ogretsinler .Saygi ve SEVGILERIMLE. …

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?