Kapat

Egzama Kremi İsimleri Nelerdir?

egzama-kremi-isimleri-nelerdir resim

Kaşıntılı cilt hastalıklarından biri olarak karşımıza çıkan egzama, deriye ve içten ve dıştan etki eden faktörler nedeniyle ortaya çıkar. Çeşitli kremler ile ciltte meydana gelen hastalığı tedavi etmek ve cildin eski yapısına kavuşmasını sağlamak mümkündür. Bunun için öncelikle hangi egzama kreminin kullanılması gerektiğinin bilinmesi gerekmektedir. Egzama kremi isimleri çeşitli şekillerde sektörde yer alır ve her kremin doktor gözetimi altında kullanılması göz ardı edilmemelidir.

Egzama kremi isimleri ve faydaları nelerdir?

Egzama hastalığına iyi gelen kremler farklı şekillerde karşımıza çıkar. Kişiye en uygun kremi verecek kişi tabii ki kişinin doktorudur. Bu nedenle yaşanan hastalık neticesinde bir doktora muayene olmadan kremlerden herhangi birinin kullanılmaması gerekmektedir. Şimdi egzama kremi isimleri ve faydaları konusunda daha detaylı bilgiler vermeye çalışalım.

[wp_ad_camp_1]

Mecitefendi aynısefa kremi

egzama-kremi-isimleri-nelerdir1 resim

Bitkisel yollarla üretilen egzama kremleri arasında yer alan mecitefendi aynısefa, bünyesinde bal mumu, tereyağı, ve aynısefa bitkisi içermektedir. Krem, hassas ciltler ve hemen tahriş olan ciltler için etkili bir kremdir. İçeriğinde herhangi bir şekilde kimyasal madde bulundurmamaktadır. Kullanmandan önce cildin iyice temizlenmesi gerekmektedir.

Mecitefendi aynısefa kremi fiyatı: 9 TL

Ardıç katran özlü krem

egzama-kremi-isimleri-nelerdir2 resim

Tamamen bitkisel içerikli egzama kremlerinden biri olarak karşımıza çıkan ardıç katran özlü krem, tahriş bulunan bölgeye uygulandığında istenen sonuçlar ön plana çıkarır. Uygulama esnasında hafif ve yumuşak hareketlerle işlem yapılması önemlidir. Kremin gün içerisinde 2 defa kullanılması yeterli olmaktadır. Kimyasal madde içermeyen krem sedef hastalığı için de kullanılabilmektedir.

Ardıç katran özlü krem fiyatı: 20 TL

Eumovate krem

egzama-kremi-isimleri-nelerdir3 resim

Kesinlikle doktor kontrolü altında kullanılması gereken bir krem olan eumovate, egzama tedavisinde yüksek oranda kullanılan kremlerden biridir. Ayrıca böcek ısırıklarında ve pişik olan bölgelerde de sıklıkla kullanılır. Doktor tavsiyesi ile günde 4 defa kullanılan krem, zamanla azaltılarak kullanılır ve yüze hiç bir zaman için yüze uygulanmamalıdır.

Eumovate krem fiyatı: 7,96 TL

Dermovate krem

egzama-kremi-isimleri-nelerdir4 resim

Doktora danışmadan kullanılmaması gereken kremlerden biridir. Cilt üzerinde oluşan kızarıklık ve tahrişler için rahatça kullanılabilir. Doktor tarafından tavsiye edilen şekilde kullanılması gerekir. Yan etkilerinden biri kılların artış göstermesine neden olmasıdır.

Dermovate krem fiyatı: 9,97 TL

Sudocrem

egzama-kremi-isimleri-nelerdir5 resim

Sudocrem başta sivilce tedavisi olmak üzere egzama ve güneş yanıkları üzerinde etkilidir. İçerisinde çinko oksit bulunduran krem, yatma nedeniyle oluşan yaralar için olumlu sonuçlar ortaya çıkarır. Genellikle akşamları kullanılması gereken bir krem olan sudocrem, sert ve kıvamlı yapısı sayesinde ciltte bulunan kızarıklıkları yok eder.

Sudocrem fiyatı: 9,90 TL

Diğer egzama kremleri isimleri

– Advantan (egzama kremi advantan doktora danışmadan kullanılmamalıdır.)

– Bepanthen plus krem

– Hipokort (doktor kontrolünde kullanılmalıdır.)

– Ketoral (doktor kontrolünde kullanılmalıdır.)

– Dermatop (doktor kontrolünde kullanılmalıdır.)

Yukarıda egzama için belirtilen ilaçları doktor kontrolünde kullanınız. İlaçların etkisi konusunda net bilgileri doktorunuzdan alabilirsiniz. Yazımız sadece bilgilendirme amaçlıdır.

“Egzama Kremi İsimleri Nelerdir?” üzerine 31 yorum

 1. sevtap duran says:
 2. ebru ince says:
 3. sinem can says:
 4. gönül says:
 5. havva korkmaz says:
 6. Türknur Asrak says:
 7. Necla Angı says:
 8. Gözdem Elban says:
 9. Bilgül Gara says:
 10. Tuğça Tugana says:
 11. Saime Arslança says:
 12. Lâle Tonguz says:
 13. Nurtan Arzık says:
 14. Hekime Belik says:
 15. Mısra Gence says:
 16. Eşmine Börçe says:
 17. Nurtane Cıda says:
 18. Hekime Çimçik says:
 19. Nebile Cengiz says:
 20. Zahide Argıç says:
 21. Bilsin Buzan says:
 22. Selma Eldüz says:
 23. Gülseli Bölek says:
 24. Selnur Beğçe says:
 25. Zühal Üyen says:
 26. Balık says:
 27. Ali says:
 28. hakan says:
 29. Ayşegül C. says:
 30. Hatice says:
 31. ahsen says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir