Kapat

Çörek Otu Yağı Cilt İçin Faydaları

corek-otu-yagi-cilt-icin-faydalari resim

Cilt bakımında etkili bir konumda yer alan çörek otu, doymamış yağ asitleri içeren bir bitki türüdür. İçeriğinde yüksek oranda doymamış yağ asidi bulunması cilt bakımı başta olmak üzere saç bakımında tercih edilmesine olanak sağlamaktadır. Çörek otu yağı cilt bakımında hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Ayrıca B1, B2 ve B6 vitaminleri ile ciltte yaşanan problemlerin kısa sürede üstesinden gelir.

Çörek otu yağı cilt için ne tür faydalar sağlar?

corek-otu-yagi-cilt-icin-faydalari1 resimKadınlar cilt bakımında oldukça hassas tavırlar sergilemektedir. Özellikle bitkisel içerikli bakım yöntemlerini tercih etmeleri çörek otu yağı gibi ürünlerin kullanılmasını ön plana çıkarmaktadır. Ayrıca kadınların merak ettiği konulardan biri de çörek otu yağı neye iyi gelir? sorusu şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Şimdi çörek otu yağı hangi konularda faydalar sağlar daha yakından bakalım.

– Çörek otu yağı cilt çatlaklarını tedavi etme konusunda etkili sonuçlar ön plana çıkarır. Kadınlarda hamilelik dönemlerinden sonra meydana gelen çatlaklarda çörek otu yağı oldukça etkilidir. Yağın çatlakların oluştuğu bölgeye masaj dahilinde sürülmesi yeterlidir.

– Ayrıca çörek otu yağı cilt lekelerini yok etme adına istenen sonuçlar gösterir. Bunun yanında cildi çevresel etkileri karşı koruma altına alır ve direnç kazanmasına olanak sağlar.

– Yüz bakımında kullanılabilen çörek otu yağı, zeytinyağı ile kullanıldığında istenen bir yüz bakımı meydana getirir. Yapılan yüz bakımı cilt kırışıklıklarını ortadan kaldırır ve daha gergin bir yüz hattı oluşturur.

– Bunların yanı sıra yağ, cilt hastalıklarının tedavisinde de önemli etkiler sunar. Egzama, mantar ve buna benzer cilt hastalıklarının tedavisi için çörek otu yağını kullanmak mümkündür.

– Sivilcelerinden mustarip olan kadınlar, bu yağ ile istenen sonuçlara ulaşabilmektedir. Yağın bir pamuk üzerine dökülmesinin ardından sivilcelere kompres şeklinde uygulanması sivilcelerde azalma meydana getirir.

– Cilt yaraları için uygulanan bitkisel yöntemler arasında çörek otu yağı da yer alır. Hücre yenileme özelliği bulunması yaraların kısa zaman içerisinde iyileşmesine olanak sağlar. Ayrıca oluşan yaralar mikrop kaparak kapanmadan istenen bir şekilde tedavi edilir.

“Çörek Otu Yağı Cilt İçin Faydaları” üzerine 18 yorum

 1. melehat says:
 2. olgay says:
 3. ayşegül says:
 4. İdil deril says:
 5. Fatoş says:
 6. yelin yek says:
 7. Emmanuel says:
 8. fatma says:
 9. Ceyda Yir says:
 10. Beyza says:
 11. Nezahet Bulugan says:
 12. Gürel Beken says:
 13. Selnay Yelen says:
 14. Ezo Yunmuş says:
 15. Birnaz Duyarı says:
 16. Gültane Duruk says:
 17. Damlanur Dayangan says:
 18. Seher says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir