Anne Olmak İsteyenlere Tavsiyeler Burada!
Reklam

Anne Olmak İsteyenlere Tavsiyeler Burada!

İlişkinizi bir bebekle taçlandırmaya karar verdiniz; evet anne olmak için önemli bir kısmı aşmış oldunuz.  Ama fiziksel olarak da hazır olmak, doğurganlığınızı arttırmak için bazı önlemleri almak, vücudunuzu bu sürece hazırlamak gerekir. Bu makale içerisinde anne olmak isteyenlere tavsiyeler için bazı tavsiyeler içermektedir ama daha çok fiziksel tavsiyeler.

Anne olmak isteyenlere öneriler

Öncelikle cinselliğin dışında gelişen fiziksel etkenlere ve anne olmak isteyenler ne yapmalı? kısaca bunlara bakalım.

Alkol ve sigarayı bırakın!

– Alkol ve sigarayı hayatınızdan uzak tutun. Alkol ve sigara doğurganlığımızı olumsuz etkiler, alkol ve sigaradan uzak durmak sizin kadar eşinizinde dikkat etmesi gereken bir husustur.

Stresten uzak durun!

Hayatınızda ki stres faktörlerini azaltmaya çalışın, düzenli ve dengeli beslenin fazla kilo kadar az kilo da hormonlarımızı olumsuz etkilemektedir, uyku düzeninizi kontrol edin ve en önemlisi düzenli ilişkiye girin.

Cinsel ilişki: anne olmak isteyenler nelere dikkat etmeli?

Anne Olmak İsteyenlere Tavsiyeler2 ResimAnne olmak için uygun zaman ve yeterli sıklıkta ilişkiye girmek gerekiyor.  Çünkü kadınların herhangi bir zamanda hamile kalma olasılığı düşündüğünüz kadar yüksek değildir. İstatistiksel olarak bu oran %20’yi geçmemektedir.  Anne olmak isteyenler bilmelidir ki,  düzenli adet dönemleri ovülasyonun da (yumurtanın çatlama dönemi) düzenli olduğunu göstermektedir. Düzenli adet gören kadınlar için yumurtlama büyük çoğunlukla reglinizin 14. gününe denk gelen 4-5 günü içermektedir.  Tüm diğer faktörleri de düşündüğünüzde 9. ve 17.  günler arasında gerçekleşecek cinsel ilişki sonucu gebe kalma olasılığınız yükselecektir. Ama bunun için de her gün cinsel ilişki önerilmez. Sperm kalitesi için erkeğin cinsel ilişkiden önce 48 saat boyunca boşalmaması olması önemlidir. Eğer vakit kavramı ile strese girmeyecekseniz bu gecenin sabahında ilişki önerilmektedir.

Anne olmak isteyenler için cinsel ilişkide uygun pozisyon da bir diğer dikkat edilecek unsurdur. Spermlerin vajina içinde rahime doğru ilerleyebilmesi için erkeğin üstte kadının altta olduğu pozisyon önerilmektedir(misyoner pozisyon). Misyoner pozisyonda kadının kalça kısmının altına bir yastık koyularak kadının pelvisi yükseltilebilir ki,  böylece spermlerin doğru yönde hareket etmesi desteklenmiş olur. Yine anne olmak isteyenler için önerilen bir diğer cinsel ilişki pozisyonu uzmanlarında önerdiği erkek arkada olacak şekilde (kadının bank şeklinde olduğu ) durduğu bu pozisyonda servikse çok yakın yerde sperm depolanmaktadır. Aynı şeyi kaşık stili pozisyon için de söyleyebiliriz. Bu pozisyonlar serviksin çok sayıda sperme rastladığı pozisyonlardır.

Anne Olmak İsteyenlere Tavsiyeler1 ResimAnne olmak isteyenlere tavsiyeler bölümünde son olarak iki konuya daha değinmekte yarar var. Kadının orgazmı; doğrudan ilişkisi olmamakla beraber önemi çok büyüktür. Zira kadın orgazm olunca vajina kasılması ile beraber spermi de servikse basınçla itmektedir.

Son olarak anne olmak isteyenler ne yapmalıdır derseniz eklemek istediğim yine uzman görüşüne dayalı bir konu. Boşalma yaşandıktan 20 dakika sonrasına kadar geçen süre boyunca kadının dizlerini kırarak ya da belini yastıkla destekleyerek yatacağı pozisyonla gebe kalma olasılığını arttırmaktadır. Ayrıca vücut ısısındaki artış spermlerin yaşamasını güçleştireceğinden ilişki öncesi ya da sonrasında sıcak duş ya da sauna önerilmemektedir.

BUNLARI DA OKUMALISINIZ!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Aktüel Ürünler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?