2017 Slim Fit Gelinlik Modelleri
Reklam

2017 Slim Fit Gelinlik Modelleri

Giysi seçiminde arayacağımız ilk kriter kumaş kalitesi iken, ikinci kriterimiz kesim ve dikim uygunluğudur. Dikim şekli vücut kalıbına uygunluk göstermesi bakımından önemlidir.  Bunun için de kalıplar tasarlanmıştır. Bol kesim, dar kesim gibi adlandırılan bu kalıplar gelinlikte de oldukça önemlidir. Slim fit denilince aklımıza dar kesim modeller gelmelidir. Erkek ve kadın modasında slim fitler son yıllarda epey ilgi görüyor. Gelinlikler de bu akımdan etkilendi elbette. Daha çok zayıf, ince fizik sahibi gelinlerin tercihleri arasında bulunan bu gelinlik modelleri, vücut şeklini ortaya çıkarırken zarif görüntünün tamamlanmasını sağlıyor. Tabi bu durumda ilk akla gelen balık modeller oluyor. Zaten balık modelin en belirgin özelliği vücudu sararak, bütün hatları belirgin şekilde göz önüne sermesidir. Slim fit kalıpların amacı da bununla benzerdir.

Balık Model Slim Fit Gelinlikler

Belirttiğimiz gibi slim fit denince akla ilk gelen modeller balık gelinlikler. 2017 gelinlik modasında balık model slim fit gelinlikler karşımıza daha çok  kalın askılı halleriyle çıkıyorlar. Yine kalın tek omuz askılar da balık gelinliklere çok güzel uyum sağlıyor. Bu modellerde dantelin farklı havasını da es geçmemek gerekir. Büsbütün dantellerle donatılmış gelinlikler, göz alıcılıkla sadeliğin birleşmesini sağlayarak, gelinlerin hayallerindeki görüntüye ulaşmasında rol oynayacaktır. Ayrıca slim fit modellere kuyruk da çok yakışmaktadır. Balık gelinlikler için neredeyse vazgeçilmez bir unsur olan kuyruklar gelinliğin ihtişamını katlayacaktır.

Slim Fit Gelinliklerde Drape Havası

Drapenin gelinliklere hoş bir hareketlilik kattığı muhakkak. 2017 modellerde drape her gelinlikte uygulanabilir şekilde tasarlanmış. Balık gelinliklerde kullanıldığında ise oldukça belirgin hale gelmiş görünüyor. Vücudu sarmalayan drapeler, istenen noktada son bulabiliyor veya gelinliği büsbütün kapsayabiliyor. Sadelikten biraz uzaklaşmak isteyen gelinler için, drapeli modeller çok uygun. Yine bu modellerin herhangi bir noktasında ufak taş detaylar da kullanarak, gelinliğe ışıltı katılabiliyor. Önceleri daha çok göğüs altında kullanılan drapeler, şimdilerde göğüs kısmında da uygulanabiliyor.

A Kesim Slim Fit Gelinlik Modelleri

A kesimler biraz daha ferah tutulan modellerdir. Gelini çok sıkmayan çok da bol durmayan şık ve zarif gelinliklerdir. Slim fit modellere uygulandığında, biraz daha vücudu sardığı ve dar görünüm sağladığı görülür. Gelinliğin zarif görüntüsü biraz daha artar böylece ve 2017’nin sadeliğine de uygun hale gelir.  Bu gelinliklerde kullanılan dantel işlemeler, gelinliğe hem gösteriş hem de zarafet katar. Fiziğine güvenen zayıf gelin adayları için oldukça göz dolduran modellerdir.

Tesettür Gelinliklerde Slim Fit

Tesettürde slim fit gelinlikler çok fazla ilgi gören modeller değildir. son yıllarda trend olmasıyla beraber geliştirilen tasarımlar 2017’de de yine karşımıza çıkıyor. Zayıf gelinlerin tercihi slim fit modeller daha çok dantellerle süslenerek, gösterişli hale getiriliyor. Yine kuyruk detayının da slim fit modellerde çok kullanıldığını görüyoruz.

BUNLARI DA OKUMALISINIZ!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Aktüel Ürünler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?