2017 Mini Gelinlik Modelleri
Reklam

2017 Mini Gelinlik Modelleri

Alışılagelmiş uzun, kabarık gelinliklerin yanı sıra 2017 gelinlik modelleri arasında trend olmaya başlayan bir başka model de mini gelinlikler. Şimdilerde vücuduna güvenen ve onu gözler önüne sermekten hoşlanan gelinler yüzlerini mini gelinliklere çeviriyorlar. Özellikle kısa boylu gelinlerin tercihi mini gelinlikten yana olabiliyor. Her ne kadar ismi mini olsa da bu gelinliklerde de çok ihtişamlı görüntüler ortaya çıkabiliyor. Etek kısmı kabarık kullanılabildiği gibi, fırfır detaylarıyla hareketlendirilebiliyor. Yine önü kısa arkası uzun modellerde gösteriş daha da fazla oluyor. Böyle bir gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri ayakkabı oluyor. Gelinlik ayakkabısı her zaman önemlidir ama bu gelinliklerde tamamen açıkta olacağı için zarif ve şık bir ayakkabı giymek gereği doğuyor. Stiletto tarzı ayakkabılar veya açık ince topuklu ayakkabılar bu gelinliklere yakışan modellerden. Yine mini gelinlikler yaz ve kır düğünlerinde daha çok tercih ediliyor. Bir önemli nokta da mini gelinliklerde duvak seçimi. Uzun ve arkadan sarkan bir duvak gelinliğin gösterişini tamamlamak için uygun bir seçim olacaktır. Mini gelinliklerde saç modeli de topuz gibi fazla ciddi seçeneklerden ziyade, açık ve dalgalı bırakılmış şekilde değerlendirilirse göze daha hoş görünecektir. Mini gelinliklerde mini duvak ve şapkalar da kullanılabildiği gibi, arkası uzun modellerde genellikle uzun duvaklarla gelinliğe gösterişli bir hava verildiğini görüyoruz.

Kabarık Mini Gelinlikler

Kabarık veya prenses model uzun gelinliklerin kısa şekle dönüştürülmüş halidir. Kabarık şekilde sade tül, fırfır veya kumaş ile geliştirilen bu modeller mini gelinlikler içinde en çok tercih edilenlerden. Bu gelinlikler genelde dizde son bulur, üst kısmında çoğunlukla straplez modellere yer verilir. Tabi askılı, tek omuz askılı modeller de bu gelinliklere yakışan türden.

Kuyruklu Mini Gelinlikler

Önü kısa, arkası uzun diye tabir ettiğimiz bu modellerde kuyruk gelinliğin havasını büsbütün değiştirmektedir. Abartılı kuyruklar bu gelinliklerde göz yormaz. Aksine gelinliğe gereken ihtişamlı görüntüyü verir. Bu model gelinliklerde fırfırın çok kullanıldığını da 2017 trendleri arasında görebiliyoruz. Özellikle üstü sade gelinliklerde alt kısım istenildiği gibi abartılabilir. Ya da büsbütün ihtişamlı bir görünüm için yukardan aşağıya işlemeler veya kabartmalı modellerde süslenebilir.

Dar Kesimli Mini Gelinlikler

Mini gelinliklerde genel tercih kabarık modellerdir. Uzun gelinliklere göre daha az kullanılan kumaş ile gelinliğin ihtişamlı görünmesini sağlamak ancak kabarık veya kuyruklu modellerle mümkündür. Bununla birlikte gelinliğini hem mini hem de sade seçmek isteyenler için, dar kesimli mini gelinlikler de tasarlanmıştır. Sadelik demek şık değil anlamına gelmiyor elbet. Bu gelinliklerde taş işleme, dantelle süsleme veya başka yöntemlerle gösterişli bir görünüm elde etmek zor değil.  Yine bel bölgesi için ışıltılı bir kemer yahut drapeler kullanılarak da modele biraz hareket kazandırılabilir.

BUNLARI DA OKUMALISINIZ!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Aktüel Ürünler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?