2017 Kısa Kollu Gelinlik Modelleri
Reklam

2017 Kısa Kollu Gelinlik Modelleri

2017 kısa kollu gelinlik modelleri arasında seçim yaparken her detay gelinler için çok önem kazanır. Önce bütünsel tercihler yapılır; balık, prenses, kabarık, A kesim gelinlik gibi. Daha sonra bu gelinliklerin üst, bel ve alt kısımları için her nokta tek tek düşünülür. Kollu gelinlik tercih edecekler için, kol boyu, şekli, yaka açıklığı, dekolte gibi unsurlar gözden geçirilir. 2017 modellere göz attığımızda kolda danteli çok görüyoruz. Yine transparan dantelli kollar da çok moda.  Sıfır kol modellerde straplez kısmın üst tarafı dantellerle bezenerek şık bir duruş sağlanabiliyor. Aynı tarz biraz aşağı sarkan modellerde de yaygın. Ayrıca kayık yaka ve kısa kol gelinlikler sevimli gelinler ortaya koyuyor. Bunun yanında tülden oluşan kollar da mevcut. Belden yukarıya uzanan tüller omzu geçerek sırta uzanıyor. 2017’nin diğer farklarından biri olan çiçekler de kollu gelinliklerde kullanılarak, bahar güzelliğinde gelinlikler üretildiğini görüyoruz.

Balık Gelinliklerde Kısa Kol

Balık gelinliklerde straplez ve askılı modellerin ardından dantellerle süslenen yarı transparan gelinlikler son yılların modası. 2017’de bu modeller daha çok karşımıza çıkacak. Balık gelinlikler hakim yaka kısa kollarla da şıklık yakalayan modellerden. Sadelik yılı denilen 2017’de kabartmalı kısa kollu gelinlikler de yer alıyor. Sonuçta ne kadar insan varsa zevkler ve tarzlar o kadar çoğalıyor. Mevzu gelinlik olunca da her gelinin hayali birbirinden farklı oluyor. Tasarımcılar da farklılıkları göden kaçırmamak için ellerinden gelen özeni gösteriyorlar.

Mini Gelinliklerde Kısa Kol

Mini gelinlikler, biraz incelikli nüanslarla ihtişamlı hale gelebilirler. Bunlardan biri kısa kol kullanımıdır. Sempatik bir görüntü oluşturmak için de bu gelinlikler tercih edilebilirler. Kısa kollu modeller de kend aralarında çeşitlere ayrılabilir. Yine 2017 modeller içinde sıfır kollu gelinlikler de bunlardan biridir.

Kollarda Çiçek Açıyor

2017 gelinlik dünyasında çiçekli desenler gözde. Kollardan eteklere kadar hemen her yerde kullanılan çiçekler ilkbahar-yaz gelinlerinin tercihleri arasında yer alıyor. Aynı şekilde  kelebekler de kullanılabiliyor. Gelinliklerin sade çizgisine biraz hareket geliyor böylece. Omzu açıkta bırakarak aşağı sarkan kollar da yine farklılık arayanlar için ideal.

A Kesim Gelinliklerde Kısa Kol

Gelinlik ister A kesim ister prenses model olsun, kısa kol kullanılabilir. Burada da diğer modellerde olduğu gibi dantel kol modasını çok görüyoruz. Dantel dirsek altlarına kadar iniyor bazılarında. Yine transparan modeller olduğu gibi, çok kısa kollar da kullanılıyor A kesim gelinliklerde. Straplez kesim modellerin üstlerinde bu dantel kollar çok kullanılıyor 2017’de.

Sırt dekolteli gelinlikler için de kısa kol tercihi ön planda oluyor. Dekoltenin olabilmesi için gereken kol detayı uzun seçenekler varsa da tercihler genelde kısadan yana oluyor. Bu gelinliklerde hem göğüs hem sırt dekoltesi kullanılabildiği gibi, sadece bir tanesi de tercih edilebiliyor.

BUNLARI DA OKUMALISINIZ!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Aktüel Ürünler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?