2017 Kolları Dantelli Gelinlik Modelleri
Reklam

2017 Kolları Dantelli Gelinlik Modelleri

Dantelli gelinlikler son yıllarda en çok ilgi gören modellerden. Sade tercihler yapan gelinler bile, gelinliklerinde dantel zarafetinden vazgeçemiyorlar. Gelinliğin bütününde de kullanılabilen danteller, binlerce çeşitin ortaya çıkmasını sağlıyorlar. Bazı gelinler danteli eteklerde severken bazıları kollarda ve bazıları da tamamında sevebiliyor. Tasarımcılar bütün detayları dikkate alarak, danteli çok farklı noktalara taşıyorlar. Örneğin, sade tül ve kumaştan oluşan gelinliklerde eteklere serpiştirilen dantel, gelinliğe başka bir hava katıyorken yine sade tül ve kumaş bir gelinliğin yaka ve kol kısmına dantel eklenerek gelinlikte ihtişam sağlanabiliyor. Dantelin kollarda kullanımı son yıllarda çok çeşitli şekillerde karşımıza çıkıyor. Transparan gelinliklerin de yaygınlaşmasıyla, kolları transparan dantelli gelinlikler de 2017’de trend modeller arasında yerini alıyor. Biz bu yazımızda özellikle kolları dantelli gelinlikleri inceleyeceğiz.

Dantelli Kısa Kollu Modeller

Gelinliklerde kısa kol deyince kol boyu çok önem taşır. Her gelinin tercihi farklı olduğundan, kollar sıfır kol, askılı kol, dirseklere uzanan kol gibi detaylara gidilir. 2017 yılında kollarda kalın askı modası başlamıştır. Dantelin buradaki rolü ise, kalın askıyı tamamen donatmasıdır. Bazen gelinlikten ayrı bir parça gibi görünen bu kollar, bazen de birleşik formlarda uygulanabiliyor. Kalın askılı gelinliklerde dantel özellikle kollarda çok gösterişli olduğundan, 2017 gelinleri arasında da oldukça beğeni topluyor.  Sade gelinliklerde kollarda kullanılan danteller, etek uçlarında da kullanılarak uyum sağlanırken, bu yine tercihlere göre değişen bir durumdur. Kalın askılı dantelli modeller daha çok kabarık gelinliklerde tercih ediliyor. Ayrıca tek omuzda kullanılan dantelli modelle de 2017 trendleri arasında ön planda yer alan modellerden.

Kısa kollu dantelli modellerden bir diğeri de kayık ve düşük yaka formda kullanılıp, dirseklere veya dirseğin biraz altına kadar uzanan modellerdir. Straplez gelinliklerde açıkta kalan dekoltenin transparan bir dantelle süslenerek ve birleşik bir halde kollara uzanarak farklı görünüm elde etmek mümkün. Bu modelleri daha çok balık gelinliklerde görüyoruz. Zarif görüntüyü tamamlamak için tasarlanan dantel kollar, istenirse bileklere kadar da uzanabiliyor. Bu gelinliklerin en belirgin özelliği kolları sararak zarafet oluşturmasıdır.

Bol Görünümlü Dantel Kollar

Bunların dışında kollarda bol görünüm sevenler için de salaş duran dantelli kollar tasarlanıyor. Bileklere ya da dirsek altına uzanan bu modellerde omuzdan başlayan bol görünüm bitiş noktasında sıkıştırılarak havai ve uçuş uçuş bir gelinlik ortaya çıkması sağlanıyor. Ayrıca yırtmaçlı bir görünüm vererek kolun bir kısmının sergilenmesi de mümkün. Gelinlik bütününde kullanılan dantel motifleri böylece kollarda daha da belirgin hale geliyor.

Tesettür Gelinliklerde Dantel Kol

Tesettür gelinliklerde bütünsellik daha önem kazanır. Eğer dantelli bir model seçilmisse muhakkak kollar da dantelden oluşur. Bunun yanı sıra kumaş gelinliklere de dantel kollar eklendiğini son yıllarda sıkça görüyoruz.

BUNLARI DA OKUMALISINIZ!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Aktüel Ürünler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?